Pendrive 64gb – dla kogo?

Jedną z najważniejszy zalet pamięci przenośnych jest długa żywotność, która jest m.in. wynikiem braku elementów ruchomych. Co więcej, charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami oraz bardzo niską wagą, gwarantującą pełną mobilność. Pendrive o wielkości 64gb jest polecany nie tylko do zastosowań pracowniczych, ale przede wszystkim do użytku prywatnego. Choć z pozoru może wydawać się, że taka wielkość jest przesadna i nigdy nie zostanie w pełni wykorzystana, w praktyce tego typu produkty przydają się coraz częściej.

Pendrive 64gb – podstawowe informacje

Budżetowe modele produkowane przez popularne marki są stosunkowo tanie i oferują dobry stosunek ceny do jakości, dlatego nie poleca się kupowania pendrive’ów niewiadomego pochodzenia. Takie egzemplarze mogą cechować się krótką żywotnością, a podane informacje dotyczące pojemności oraz prędkości przesyłu danych mogą mijać się z prawdą. Jeżeli użytkownikowi nie zależy na błyskawicznym działaniu pamięci masowej i najczęściej używa jej do kopiowania i przenoszenia niewielkich plików, nie ma potrzeby inwestować w zaawansowane modele. Wybierając podstawowy egzemplarz, warto jednak zwrócić uwagę czy jest on wyposażony w interfejs 3.0, który jest już standardem zarówno w przypadku pendrive’ów, jak i komputerów stacjonarnych oraz laptopów. W kwestii obudowy, najczęściej spotykane jest lekkie, aczkolwiek wytrzymałe tworzywo sztuczne, chroniące pamięć przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Gdy na pierwszym miejscu użytkownik stawia wysoką jakość wykonania oraz dużą prędkość przesyłu danych, wówczas lepszym wyborem będą pendrive’y z interfejsem 3.1. Egzemplarze tego typu są skierowane głównie do osób, które często przenoszą dużą ilość danych. Wybierają je m.in. fotografowie wykonujący zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz filmowcy. W przypadku wideo, szczególnie gdy materiał jest zarejestrowany w 4K, mniejsza pojemność niż 64gb może okazać się niewystarczająca. Ponadto szybki transfer danych gwarantuje błyskawiczne przenoszenie nawet bardzo dużych plików. Ten parametr techniczny powinien być kluczowy przy wyborze konkretnego modelu przeznaczonego dla bardziej wymagających użytkowników.

Dla kogo szczególnie jest polecany pendrive o pojemności 64gb?

Studenci z pewnością docenią dużą ilość wolnego miejsca, którą mogą przeznaczyć nie tylko na materiały naukowe, ale również na multimedia oraz gry. Co więcej, wspomniana wcześniej przystępna cena budżetowych modeli nie powinna znacząco obciążyć ograniczonego budżetu. Pojemny pendrive jest niezwykle przydatny zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych operatorów dronów, które niejednokrotnie są wyposażone w wysokiej jakości kamerę rejestrującą obraz w rozdzielczości 4K. Choć materiał jest bezpośrednio zapisywany na kartę pamięci, można go szybko skopiować na pendrive i odtworzyć na komputerach, które nie mają wbudowanych slotów na karty SD. Kolejną grupą, do której skierowana jest pamięć masowa są zwolennicy backupu. Choć najważniejsze informacje oraz programy powinny być zapisywane np. w chmurze, to w przypadku zdjęć lub filmów, których użytkownik nie chce przechowywać na dysku twardym komputera, wybór pamięci przenośnej jest jednym z najtańszych rozwiązań.

Kupując pendriva przez Internet, warto wybierać renomowane sklepy, w których klient ma pewność, że otrzyma oryginalny towar pozbawiony ukrytych wad. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek problemów na każdym z etapów zakupu, przyszły użytkownik powinien otrzymać szybką pomoc.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Sferis.pl

Podobne posty

Leave a Comment