Dlaczego warto nosić czapki z daszkiem?

Czapki z daszkiem to wciąż jeden z najmodniejszych dodatków, świetnie współgrający z uwielbianym przez wiele osób stylem athleisure. Obecnie nosi się je na co dzień, bez względu na warunki pogodowe. Noszenie czapek ma wiele zalet, nie tylko związanych z walorami estetycznymi, ale również ze zwyczajną praktycznością. Z tego względu warto zainwestować w przynajmniej jeden egzemplarz, dopasowany do naszego kształtu twarzy. Jakie argumenty przeważają za tym, aby nosić czapki?

Ochrona przed promieniowaniem

Po kilku miesiącach niepogody, niskiej temperatury i braku słońca, większość osób z niecierpliwością czeka na pierwsze promienie i nadejście lata. Niestety upalne dni niosą ze sobą spore ryzyko związane ze szkodliwym działaniem promieni UV oraz z udarem. Wielogodzinne smażenie się na plaży czy nawet dłuższy spacer w samo południe nie powinny odbywać się bez nakrycia głowy. W tym przypadku świetnie sprawdzają się czapki z daszkiem w jasnych kolorach, bowiem odbijają światło, nie dopuszczając do przegrzania się. Pamiętając o ich założeniu, nie musimy obawiać się silnego uczucia zmęczenia czy bólu głowy, które towarzyszą długiemu przebywaniu na słońcu bez zabezpieczenia. Dodatkową zaletą daszka jest rzucanie cienia na twarz, zwłaszcza w okolicach oczu. Dzięki temu unikniemy częstego marszczenia się, które odpowiada za powstawanie tzw. kurzych łapek, czy zmarszczek w okolicach czoła. W zestawie z okularami przeciwsłonecznymi nie musimy martwić się również o nasz wzrok, który może być zagrożony z powodu mocnego słońca. Noszenie czapki jest wręcz obowiązkowe dla osób z niewielką ilością włosów na głowie.

Ulga dla włosów

Czapki z daszkiem nie tylko chronią delikatną skórę głowy, ale również znajdujące się na niej włosy. Wiele godzin spędzonych na ostrym słońcu powoduje przesuszanie się kosmyków i ich puszenie. W konsekwencji po tygodniowym urlopie wracamy pięknie opaleni jednak ze znacznie osłabionymi włosami, które mogą wymagać wzmożonej pielęgnacji po powrocie. Aby zadbać o nasze kosmyki warto działać na kilku polach. W pierwszej kolejności wybierając nakrycie głowy, następnie stosując odpowiedni spray z filtrem UV. Dzięki temu przynajmniej częściowo zmniejszymy negatywny wpływ promieni słonecznych. Oprócz względów zdrowotnych, noszenie czapki ogranicza konieczność robienia szczególnej fryzury, co ma istotne znaczenie podczas pobytu np. na biwaku czy kilkudniowym festiwalu. To dobra okazja, aby dać włosom odpocząć od wyczerpujących zabiegów.

Świetny dodatek do wielu stylizacji

Ważnym argumentem na rzecz czapek z daszkiem jest ich spora wartość estetyczna, która sprawia, że dodatki tego typu można z powodzeniem łączyć z wieloma stylizacjami, nie tylko tymi o sportowym charakterze. Obecnie nikogo nie dziwi zestawienie składające się z lekkiej letniej sukienki, sneakersów oraz czapki. Akcesorium świetnie komponuje się z klasycznymi dżinsowymi rurkami oraz zwyczajnym T-shirtem. Można nosić je praktycznie przez cały rok, gdyż w okresie wiosennym i jesiennym ochroni nas przed wiatrem czy niespodziewanym załamaniem pogody. W zależności od charakteru naszej stylizacji i upodobań, znajdziemy proste jednokolorowe modele ozdobione jedynie niewielkim logiem producenta. Ciekawym wyborem okażą się modne czapki z daszkiem z oferty SuperSklep.pl Z drugiej strony czapki mogą również stać się narzędziem do wyrażenia swojej osobowości. Wystarczy wybrać egzemplarz z ciekawym i oryginalnym napisem, który świadczy o konkretnej cesze charakteru, podejściu do świata lub po prostu ma skłonić do myślenia czy wywołać uśmiech na twarzy.

Podobne posty

Leave a Comment