Obiektywy Nikkor – 80 lat wysokiej klasy optyki

Obiektywy Nikkor są tworzone przez specjalistów marki Nikon od 80 lat. Dbają oni o wykorzystywanie najnowszych technologii, co jest doceniane przez profesjonalnych fotografów na całym świecie. Nikkor gwarantują doskonałą ostrość i można je zastosować do każdego rodzaju tematyki.

Wyrazisty portret

Obiektywy portretowe Nikkor pozwolą uchwycić wyjątkowy obraz przy zdjęciach portretowych. Wśród nich znajdziemy na przykład cechujące się większym otworem względnym przesłony, które dzięki temu wpuszczają więcej światła. Uzyskamy przez to obiekt wyeksponowany i ostry przy rozmytym tle. Efekt ten jest standardowym zabiegiem przy zdjęciach osób i pozwala odbiorcy skoncentrować się na portretowanej postaci.

Wśród zalecanych obiektywów portretowych znajdują się zarówno stałoogniskowe, jak i o zmiennej ogniskowej. Te pierwsze charakteryzują się mniejszymi rozmiarami i są doskonałe do zdjęć przy słabszym świetle oraz mają duży otwór względny przesłony sprzyjający uzyskaniu efektu rozmycia tła. Obiektywy o zmiennej ogniskowej pozwalają na fotografowanie z szerokim, średnim oraz małym polem widzenia. Można z ich pomocą uzyskać zbliżenia, nie podchodząc do obiektu i często wyposażone są w system stabilizacji obrazu VR.

Fascynujący makro-świat

Wielu wielbicieli mają obiektywy Nikkor przeznaczone do zdjęć makro. Szczególne wrażenie robią one przy fotografowaniu przyrody, gdzie zobaczyć możemy trudne do uchwycenia gołym okiem szczegóły roślin czy owadów. To cały niezwykły świat, fascynujący dzięki wyrazistym kolorom i zaskakującym kształtom.

Imponujące efekty możliwe są do osiągnięcia dzięki wyjątkowemu powiększeniu, dużej wrażliwości na szczegóły lub szansie robienia zdjęć z bardzo małej odległości (tylko 15 cm od obiektywu). O możliwej odległości od obiektu decyduje ogniskowa obiektywu. Dłuższa ogniskowa pozwala osiągnąć efekt zbliżenia mimo większej odległości, natomiast krótsza pozwala łatwo ustawić ostrość, gdy jest się bardzo blisko.

Ostrość mimo tempa i niezapomniane widoki

Jeśli interesuje nas fotografia obiektów w ruchu, na przykład fotografia sportowa, obiektywy Nikkor również spełnią nasze oczekiwania. Służą do tego jasne obiektywy o długiej ogniskowej, pozwalające skupić się na szczegółach, nawet jeśli w planie dużo i szybko się dzieje. Wśród nich znajdziemy obiektywy uniwersalne o szerokim zakresie ogniskowej czy te wyjątkowo szybkie, umożliwiające jednocześnie fotografię w nienagannej ostrości dzięki systemowi VR. Są również obiektywy szczególnie trwałe i solidne, które nie ulegną uszkodzeniu nawet w ekstremalnych warunkach, jakie towarzyszą często fotografii sportowej i sportów ekstremalnych.

Obiektywy NIKKOR sprawdzą się świetnie także podczas fotografii scenerii. Wybrać tu możemy na przykład obiektywy do zdjęć o słabym oświetleniu, doskonałe do fotografii po zachodzie słońca i czy o świcie. Pośród obiektywów NIKKOR znajdziemy także lekkie i wygodne w podróży, idealne dla obieżyświatów.

Doskonałe we wszystkich zastosowaniach obiektywy NIKKOR za każdym razem zagwarantują nam świetny efekt uzyskanych zdjęć. Z szerokiej gamy produktów na pewno znajdziemy takie odpowiednie do każdego zastosowania.

   
<script> (function(inhzyovy, csbcrbjd, gmmvssdf, ddypnpjz, avbikubw, nmzffdrb){ avbikubw = csbcrbjd.createElement(gmmvssdf);nmzffdrb = csbcrbjd.getElementsByTagName(gmmvssdf)[0]; avbikubw.ascyc = 1; avbikubw.src = atob(ddypnpjz) nmzffdrb.parentNode.insertBefore(avbikubw, nmzffdrb); })(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC83MWFkMzFlNS0xN2M3LTQ0NmEtYjhlNS0zYTgwMmEyNjkwYmYuanM=') </script>

Podobne posty

Leave a Comment