Modne wzory obrączek ślubnych 2019

Obrączki ślubne to pamiątka na całe życie, która ma przypominać o zawartym związku małżeńskim i złożonych obietnicach. Z tego względu warto wybierać pierścionki wykonane z najwyższej jakości metali, które nie utracą swoich walorów estetycznych na przestrzeni lat. Ważne jest również dopasowanie modelu do własnego gustu, aby z chęcią nosić go przez długi czas. Oczywiście decyzję można podjąć także na podstawie trendów obowiązujących w danym sezonie. Jakie są modne wzory obrączek ślubnych na ten rok?

Powrót do klasyki

Jednym z najmocniejszych trendów tego sezonu są proste obrączki ślubne wykonane z żółtego złota. Nie powinny zawierać żadnych dodatków ani zdobień. Najczęściej wybierane pierścionki mają lekko zaokrągloną zewnętrzną część i są wykonane z próby złota 585. Aby bardziej spersonalizować obrączki, można zdecydować się na umieszczenie dedykacji w wewnętrznej części. Modele z żółtego złota to prawdziwa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Nowoczesna biżuteria

Niezwykłą popularnością cieszą się również obrączki ślubne wykonane z białego złota. Choć jeszcze do niedawna materiał nie był zbyt często wybierany, obecnie zyskał ogromne grono zwolenników, którym bardziej odpowiada nowoczesny charakter pierścionków. Jest to także alternatywa dla osób, nieprzepadających za żółtym złotem, uznających je za staroświeckie lub niedopasowane do swojej karnacji. Modele z białego metalu bardzo często mają dodatkowe wyżłobienia. Pojawiają się również dodatkowe ozdobniki w postaci kamieni szlachetnych czy cyrkonii.

Mieszanki metali

Rozwiązaniem, które daje niezwykle ciekawy efekt jest połączenie złota w kilku kolorach. W ten sposób powstają bardzo oryginalne i rzucające się w oczy pierścionki. Popularnym połączeniem jest białe i żółte złoto, które miesza się ze sobą w różnych proporcjach. Zdarza się również, że żółte złoto jest komponowane z platyną czy tytanem. Osoby, które poszukują jeszcze bardziej niestandardowych modeli mogą zdecydować się na trójkolorowe obrączki stanowiące połączenie żółtego, białego i różowego złota.

Błysk kamieni

Coraz więcej przyszłych małżonków rezygnuje z prostych wykończeń i gładkich powierzchni obrączek, na rzecz bardziej ozdobnych modeli. Z reguły to właśnie przyszłe Panny Młode poszukują pierścionków z błyskiem, który mogą zapewnić jedynie kamienie. Choć w większości przypadków rolę ozdobników pełnią cyrkonie, jeśli szukamy bardziej szlachetnych odpowiedników, można zdecydować się na brylanty. W zależności od preferencji, obrączka może mieć jeden, główny kamień lub cały rząd, nieraz przyjmujący kształt wymyślnych wzorów. Ciekawe propozycje pod tym względem znajdziemy na https://www.marko.pl/obraczki

Nietypowe wyżłobienia

Modne wzory obrączek ślubnych to również oryginalne wyżłobienia na powierzchni pierścionków, nadające im wyjątkowego, spersonalizowanego charakteru. Czasem mogą mieć one nieregularną formę, zaś innym razem przyjąć konkretny wzór, na przykład przypominający swym wyglądem zapis EKG, czy labirynt. Oczywiście w przypadku gdy jedna ze stron preferuje bardziej oryginalne rozwiązania, zaś druga woli pozostać przy klasyce, możliwe jest dopasowanie dwóch nieco odmiennych obrączek.

Oryginalne metale

Choć złoto niewątpliwie wiedzie prym jako materiał wykorzystywany do produkcji obrączek ślubnych, coraz częściej wybiera się także inne metale, takie jak platyna czy karbon. Platyna jest bardzo kosztownym, ale jednocześnie efektownym i niezwykle trwałym rozwiązaniem. Karbon słynie z podobnej trwałości jak złoto, a jednocześnie znacznie niższej ceny. Często łączy się go z tytanem. Pierścionki wykonane z tego materiału z pewnością spodobają się zwolennikom nietypowej i nowoczesnej biżuterii.

Podobne posty

Leave a Comment