Hulajnoga elektryczna czy rower? Czym lepiej dojeżdżać do pracy?

Aktywność fizyczna, przebywanie na świeżym powietrzu, a więc zdrowy styl życia są bardzo potrzebne, szczególnie osobom, które wykonują pracę „siedzącą” w zamkniętych pomieszczeniach. Dla nich dojazd do pracy samochodem będzie zabierać cenny czas, który mogłyby spędzić na dworze. Dlatego też w ciepłych miesiącach warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem, to znaczy dojeżdżaniem do pracy rowerem albo hulajnogą elektryczną. Który z tych sprzętów wybrać?

Wygodne i użyteczne hulajnogi elektryczne 

Do ograniczania wykorzystywania aut, szczególnie w dużych miastach, mogą skutecznie przyczynić się rowery albo hulajnogi elektryczne przeznaczone dla dorosłych. Te drugie pozwalają pokonywać drogę do pracy nawet trzy razy szybciej niż pieszo, szczególnie jeśli będą naprawdę dobrej jakości. I tak na przykład hulajnoga elektryczna Xiaomi zapewni wysoki komfort jazdy, będzie przy tym łatwa w obsłudze, ponieważ jej prowadzenie jest naprawdę intuicyjne. Jest to również sprzęt, który pozwala na dokonywanie w prosty sposób różnych manewrów. Hulajnoga elektryczna służy do poruszania się po chodniku dla pieszych. Daje jej to przewagę nad rowerem – szczególnie w miastach, gdzie ścieżki rowerowe nie są zbytnio rozbudowane. 

Wygodne jest także to, że w czasie niepogody (np. nagłego deszczu), hulajnogę można szybko złożyć i przesiąść się do komunikacji miejskiej albo do taksówki. Do zalet takiego rozwiązania zaliczyć można także to, że hulajnogi elektryczne mają system szybkiego składania. Hulajnoga pozwala dotrzeć do miejsca pracy szybko, a przy tym bez zanieczyszczenia powietrza, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w dużych miastach. Do minusów tego środka transportu można natomiast zaliczyć to, że nie pozwala na przemieszczanie się po nierównych powierzchniach. Elektryczną hulajnogą nie da się również przejeżdżać płynnie przez takie przeszkody, jak np. krawężniki.

Dojazd do pracy rowerem

Rower to pojazd znany już od wielu lat i to on był przez długi czas kojarzony jako główny zamiennik auta. Jazda na dwóch kółkach niewątpliwie ma wiele zalet, jednak sprawdza się bardziej w celach rekreacyjnych niż jako dojazd do pracy. Rower jest bowiem znacznie większy od hulajnogi, co może generować pewne problemy. Po pierwsze, kłopotliwe może być znoszenie go z wyższych pięter, bo jest on dość ciężki. Dla porównania, hulajnoga to sprzęt poręczny i lekki. W zależności od modelu waży od 3 do 8 kilogramów. Daje to duże możliwości jej przenoszenia, ale też przechowywania. Po drugie, hulajnogę można postawić wszędzie, zabrać ze sobą do budynku, na rower natomiast trzeba znaleźć miejsce postojowe. Trzeba go też przypiąć, by uniknąć kradzieży. Ponadto rower pozwala na sprawne i szybkie dotarcie do pracy, szczególnie w godzinach szczytu, jednak jazda jest męcząca fizycznie. Nie każdy ma ochotę na taki wysiłek jeszcze przed rozpoczęciem swoich zajęć. Po jeździe na rowerze, szczególnie latem, nie zawsze też można czuć się świeżo i czysto. Hulajnoga elektryczna nie jest pojazdem sportowym i wymaga minimalnego wysiłku. 

Wydaje się więc, że zalety hulajnogi elektrycznej przemawiają za tym, aby wybrać ją jako środek transportu do pracy. Natomiast dla wzmocnienia kondycji, jazdę na rowerze można zostawić jako sport wieczorny albo weekendowy.

Podobne posty

Leave a Comment