Czy warto otworzyć własny punkt bukmacherski?

Wielu drobnych przedsiębiorców zastanawia się nad tym ruchem, czy na przykład nie warto jest podjąć się franczyzy. Dla tych, którzy myślą nad otworzeniem własnego punktu bukmacherskiego, mamy poradnik – czego możecie się spodziewać po takiej decyzji!

Franczyza

Wszystkie legalnie działające firmy w Polsce posiadające sieć punktów naziemnych oferują możliwość współpracy na zasadzie agencji franczyzowych. Oznacza to, że możesz prowadzić własną restaurację w imieniu bukmachera. Naturalnie firmy takie jak STS oferują najwięcej możliwości, w końcu znany bukmacher STS posiada ponad 300 oddziałów na terenie całego kraju. Pierwszym krokiem niezbędnym do rozpoczęcia współpracy jest nawiązanie kontaktu z regionalnym przedstawicielem wyznaczonej marki. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej wybranego bukmachera. Obecnie, według różnych danych, bukmacherzy w Polsce 70-80% swoich obrotów generują przez Internet, ale mimo tendencji spadkowej, punkty bukmacherskie w naszym kraju nadal radzą sobie dobrze.

Jak wyglądają punkty od środka?

Na pewno większość z nich na początku musiała zostać odpowiednio wyremontowana, a przyszły personel zadba o czystość pomieszczeń. Punkt obstawiania nie jest już powiązany z dymem tytoniowym w powietrzu. To także miejsce spotkań dla wielu osób, gdzie można porozmawiać o zajęciach sportowych, ciekawych miejscach i często napić się kawy lub herbaty. Oczywiście jedną z największych zalet punktów podstawowych jest to, że można grać tam bez rejestracji, co dla niektórych ważnym punktem grania na zakładach.

Co jest w tym dla ciebie?

Naturalnie wybrany przez ciebie operator po zatwierdzeniu umowy dostarczy Ci cały zestaw, otrzymasz cały niezbędny sprzęt, marki i personel, który zainstaluje produkt bezpłatnie, a Twoi pracownicy przejdą odpowiednie szkolenie.

Możesz również liczyć na wsparcie marketingowe i obsługę klienta. Po Twojej stronie będą tylko problemy z założeniem firmy (oczywiście) i zatrudnieniem pracowników. Współpracując z firmą bukmacherską należy mieć świadomość kosztów, które trzeba ponieść od początku, są to tzw. Opłaty sieciowe (od 10 000 do 40 000 zł) oraz kaucja zwrotna (od 50 000 do 10 000 zł). W zależności od bukmachera cena może się zmieniać. W Totolotku opłata za internet wynosi 10 000 zł, a kaucja zwrotna 5 000 zł. Są to pieniądze, które trzeba zapłacić bukmacherowi w zamian za otwarcie własnego punktu bukmacherskiego.

Po podpisaniu umowy sprzedawca będzie odpowiedzialny za aranżację wnętrza i wyposażenie go w sprzęt (komputer, telewizor). Dodatkowo zajmuje się wizualizacją wewnętrzną i zewnętrzną lokalu tak, aby był zgodny ze standardami marki. W końcu legalne firmy bukmacherskie nie mogą sobie pozwolić na otwarcie punktów, które źle pokazują ich markę.Obowiązkiem właściciela jest zatrudnianie pracowników obsługujących klientów. Firmy oferujące gry losowe, które mogą organizować szkolenia dla przyszłych pracowników, jednakże z drugiej strony trzeba pamiętać, że przecież prowadzenie takiego punktu to nie jest coś łatwego, bo oprócz opłat sieciowych, firmowych oraz wynagrodzeń, trzeba coś też zarobić, czyż nie?

Podobne posty

Leave a Comment