Obrazy jako dekoracje do domu – które warto wybrać?

Dekoracje w domu to nie tylko kreatywne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni, ale również sposób na uczynienie naszego własnego M bardziej domowym i cieplejszym. Obrazki i zdjęcia wiszące na ścianach lub stojące w ramce na półkach to jeden z bardzo osobistych dodatków, który z pewnością pomoże nam osiągnąć ten cel. Jakie obrazki warto wybierać? O czym pamiętać gdy chcemy wydrukować swoje zdjęcia na płótnie lub innym materiale?

1. Dlaczego warto ozdabiać ściany obrazkami?

2. Jaki rodzaj obrazów wybierać?

3. O czym pamiętać drukując obrazy na płótnie i innych materiałach?

Dlaczego warto ozdabiać ściany obrazkami?

Portret na płótnie i inne rodzaje obrazków to częsty element dekoracji naszego salonu czy sypialni. Pozwalają one przełamać monotonny kolor ścian, a często także uwieczniają miejsce lub osobę które są nam bliskie. Aby fotoplakat dobrze współgrał z wnętrzem powinien nie tylko być odpowiedniej wielkości, ale również dobrze oprawiony – tutaj możemy wybrać na przykład passe partout, antyramę lub, jeżeli zdjęcie jest wydrukowane na płótnie, zostawić je gołe bez żadnej ramy. Taki dodatek sprawdzi się szczególnie w bardziej nowoczesnych wnętrzach, gdzie nieco bardziej surowy wystrój często się pojawia i bywa tematem przewodnim całej aranżacji mieszkania.

Jaki rodzaj obrazów wybierać?

Tak naprawdę rodzaj obrazów zależy od naszych preferencji i ewentualnie ilości miejsca, jakie chcemy na nie przeznaczyć. Możemy wybrać zwykłą małą ramkę do postawienia na szafce, jak i obraz wieloczęściowy do powieszenia na dużej, pustej ścianie, nadruk na płótnie czy obraz passe partout, charakteryzujący się stylową ramką z jednolitego papieru. Pamiętajmy jedynie o tym, aby wielkość wybieranego obrazka pasowała na naszą ścianę – powinno wokół niego zostać jeszcze trochę pustego miejsca, inaczej dekoracja optycznie pomniejszy nam pomieszczenie, w którym ją powiesimy.

O czym pamiętać drukując obrazy na płótnie i innych materiałach?

Obrazy na płótnie i inne tego typu dekoracje powinny również charakteryzować się dobrą jakością wykonania. Jeżeli wybieramy płótno zadbajmy o to by było dobrej jakości, a sam nadruk trwały i odporny na działanie słońca. W przypadku form z passe partout ważna jest jakość papieru zastosowanego do wykonania ramki – ten gorszej kategorii może z czasem żółknąć lub blaknąć, jeżeli oryginalnie był kolorowy. Także sama ramka i haczyk do zawieszenia powinny być solidne, bo choć zazwyczaj nie dotykamy wiszących na ścianie obrazków, to jednak nie chcielibyśmy aby któregoś dnia spadły nam na głowę.

Podobne posty

Leave a Comment