Peeling na trądzik, czyli krok we właściwym kierunku

Peeling to zabieg kosmetyczny, który jest niezbędny dla utrzymania skóry w dobrej kondycji nie tylko dziś, ale przez długie lata. Regularne złuszczanie naskórka nabiera jeszcze większego znaczenia w przypadku cery trądzikowej lub tej z niedoskonałościami. Sprawdź, dlaczego dobry peeling na trądzik powinien być zawsze pod ręką.

Peeling na trądzik i nie tylko

Każdego dnia w skórze właściwej i w naskórku wiele się dzieje. Jedne komórki budzą się do życia, a inne obumierają, blokując miejsce dla tych nowych. By skóra jak najdłużej zachowała swoją doskonałą kondycję i młodzieńczy wygląd, należy ułatwiać jej naturalną regenerację właśnie poprzez usuwanie martwych komórek naskórka. Wówczas tworzy się miejsce na nowo powstające struktury skóry, a te mogą namnażać się bez przeszkód.

To właśnie dzięki peelingom możemy usunąć martwe komórki skóry, a wówczas odsłaniają się jej młodsze warstwy i dlatego skóra wygląda znacznie młodziej natychmiast po zabiegu. Złuszczanie naskórka ma świetny wpływ na każdą skórę, ale peeling na trądzik przynosi podwójnie dobre efekty. Oprócz zwykłej poprawy kondycji skóry i odblokowania porów przynosi normalizację pracy gruczołów łojowych, bo to ich nadaktywność generuje problemy, z jakimi boryka się skóra z niedoskonałościami i skóra trądzikowa.

Rodzaje peelingów

Do najpopularniejszych peelingów należą te mechaniczne. W strukturze tych kosmetyków znajdują się granulki ścierające, które przy pocieraniu mechanicznie złuszczają martwy naskórek. Peelingi drobnoziarniste przeznaczone są do skóry delikatniejszej, takiej jak skóra z niedoskonałościami, a gruboziarniste do cery tłustej, bo ta z reguły jest najgrubsza.

Przeciwieństwem peelingów mechanicznych są peelingi enzymatyczne, które działają na zupełnie innej zasadzie. Rozpuszczają martwe komórki naskórka, a w ich konsystencji nie znajdziemy żadnych granulek. Peelingi enzymatyczne przeznaczone są dla takich rodzajów cery jak: cera sucha, wrażliwa, naczynkowa lub nawet alergiczna.

Peeling na trądzikmoże też mieć nową, bardzo ciekawą formę, a jest nią peeling-maska. To łagodny kosmetyk, który nakłada się na skórę jak maseczkę kosmetyczną. Doskonale oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Tak łagodne peelingi złuszczające przeznaczone są nie tylko dla skóry trądzikowej, ale także dla tej delikatniejszej z widocznymi niedoskonałościami.

Jak często wykonywać zabieg?

W przypadku skóry trądzikowej i tej z niedoskonałościami peelingi można wykonywać nawet dwa razy w tygodniu. Skóra normalna wymaga jednego zabiegu w tygodniu, natomiast skóra sucha, wrażliwa czy naczynkowa nie powinna być poddawana peelingowi częściej niż raz na dwa tygodnie.

Podobne posty

Leave a Comment