U których bukmacherów opłaca się obstawiać zakłady online?

Obstawianie zakładów bukmacherskich dla nowych graczy może być bardzo mylące, z racji tego że niewielu tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, co jest dla nich najlepsze. W końcu nic dziwnego, ponieważ wybór na rynku bukmacherskim jest przeogromny. U których firm zatem opłaca się obstawiać zakłady bukmacherskie online?

Czym przede wszystkim – są firmy bukmacherskie?

,,Firmy bukmacherskie oferujące zakłady wzajemne, zarejestrowane w Polsce, które uzyskały stosowną licencję Ministerstwa Finansów, zobowiązane są do odprowadzania na rzecz Państwa 12% podatku od każdego postawionego zakładu.’’ –  tak brzmi część nowelizacji ustawy o grach losowych z kwietnia 2017 roku. Na firmach bukmacherskich odbiło się to całkiem sporo, z racji tego że nie mogli już dłużej ,,zaludniać” szarej strefy, przez co nie odnosili czystych zysków z gier losowych i zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Część z nich posłusznie odeszła, zostawiając swoim graczom jedynie notki że wycofują się z naszego kraju i nie zamierzają wyrabiać licencji naszego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami wzajemnymi, dlatego im dziękują i każą szukać zakładów bukmacherskich ,,gdzie indziej”. Chyba nie ma nic gorszego od fiskusa węszącego za (nie swoimi) pieniędzmi. Gdziekolwiek ludzie nie zaczną się bawić – trzeba to uregulować, opodatkować oraz obłożyć prawem na tyle mocno – że nie będzie to już nikomu sprawiało przyjemności. No ale do rzeczy – na rynku bukmacherskim w Polsce było tylko kilku zarejestrowanych, odprowadzających podatek i mających swoje naziemne punkty bukmacherów. Lokali ,,bukmacherów internetowych” na próżno było szukać w Polskich miastach, ale oczywiście za to wygrane były wyższe. Sposobem Polskiego Ministerstwa Finansów na to całe bezprawie miało być wprowadzenie nowelizacji zapisów do ustawy o grach losowych z 2009 roku. Nowe postanowienia zabroniły funkcjonowania nielicencjonowanych firm bukmacherskich i dopuszczają jedynie te, które uzyskały wydawaną przez Ministra Finansów licencję. Po wejściu w życie nowego prawa, z całej tej szarej strefy, zostało tylko zaledwie kilku. Takich, którzy są zarejestrowani w Polsce, mają tu swoją siedzibę i odprowadzają podatki. Wiadomo, nic nie ujmujemy naszemu Ministerstwu Finansów, ale jak fiskusowi nie zgadza się kasa, to wtedy trzeba ukrócić szarą strefę. Przykład? W 2017 roku oszacowano, że szara strefa osiągnęła poziom 90%, a więc z 7-8 miliardów złotych rocznie, pochodzących z zakładów bukmacherskich, zaledwie pół miliarda trafiało do fiskusa. Tak wielkiej ,,dziury finansowej” w pewnym momencie nie można było już przeoczyć i z tego powodu właśnie weszła nowelizacja ustawy.

Co nam grozi za grę u nielegalnych bukmacherów?

Dlatego, że ,,Nielegalny bukmacher” to taki, który nie posiada licencji Polskiego Ministerstwa Finansów na operowanie zakładami bukmacherskimi w Polsce, a niekoniecznie jest do końca ,,nielegalny” – tą nazwę głównie wymyślili legalni bukmacherzy.

Chociaż i tak powinniśmy się wystrzegać obstawiania u nielegalnych firm bukmacherskich, z racji tego że możemy otrzymać karę grzywny :

,, art. 107 § 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej,
podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych ‘’

,,Zagraniczna gra losowa” – oznacza właśnie nielegalne zakłady bukmacherskie, które jedyną opcją z resztą aby obstawić, jest użycie specjalnego oprogramowania do omijania blokad teleinformatycznych. I nie, to nie jest aż tak skomplikowane jak się wam wydaje, my tylko użyliśmy takiego słownictwa.

STS

Legalny bukmacher STS działa w internecie od 2012 roku, chociaż powinniśmy wiedzieć o tym że strona internetowa tego bukmachera była dostępna już wcześniej i pozwalała na sprawdzanie aktualnej oferty łącznie z kursami. Obecnie ma największy udział w polskim rynku – nie tylko dzieje się tak ze względu na przywiązanie graczy do marki, ale również przez naprawdę pokaźną ofertę zakładów, jakie można znaleźć na stronie opisywanego legalnego w Polsce bukmachera STS. Mowa w końcu o najpopularniejszej firmie bukmacherskiej w naszym kraju.

BetClic – wyjście z Polski i powrót na ,,salony”

Bukmacher BetClic z powodu wejścia w życie nowelizacji ustawy o grach losowych z 2017 roku zmuszony był czasowo zrezygnować z działalności na terytorium naszego kraju. W mediach od dłuższego czasu mówi się o tym, że zagranicznym bukmacherom Polskie prawo dało ,,wciry”, no nie da się ukryć – niektórzy odczuli zmiany bardziej, a inni mniej. Nic dziwnego, że coraz więcej podmiotów stara się działać w Polsce poza szarą strefą. W dniu 26 września 2018 roku Ministerstwo Finansów wydało licencję o numerze PS4.6831.11.2017. Stoi za nią podmiot o nazwie BEM Operations Limited z siedzibą na Malcie, którego przedstawicielem w Polsce jest spółka Pejot 1 Sp. z o.o z Wrocławia.

Podobne posty

Leave a Comment