Nurkowanie na wakacjach – polecane miejsca do nurkowania dla amatorów podwodnego świata

Wakacje można spędzić w przeróżny sposób, zwiedzanie także nie zawsze musi oznaczać oglądanie tego, co na powierzchni. Miłośnicy nurkowania wiedzą o co chodzi, bowiem rozsmakowani w podwodnych skarbach najchętniej spędzają swoje wczasy właśnie pod taflą morskich fal. Głębiny nie są przeznaczone jednak tylko dla wprawnych nurków, także początkujący mogą spokojnie wybrać się w podróż w celu odkrywania niezwykłych raf koralowych, czy zakątków na świecie, które zapierają dech w piersiach.

Skarby Islandii pełne wulkanicznych krajobrazów, uroki nocnego nurkowania i cuda Maaya Thila

Początkujący nurkowie na pewno odnajdą się w krainie lodu, a konkretniej w słodkowodnym jeziorze na Islandii. To jedyne miejsce na świecie, w którym można poczuć jak to jest znaleźć się pomiędzy dwoma płytami kontynentalnymi. Do tego można tutaj rozkoszować się krajobrazami wulkanicznymi, których widoczność przekracza 100 metrów. Wybierając się na taką podróż warto jednak mieć już doświadczenie w nurkowaniu z suchym skafandrem.

Równie ciekawym miejscem, a na pewno pięknym jest Maaya Thila na Malediwach. Mnóstwo tu cudów podwodnej przyrody, barwnych ryb oraz miękkich korali. Można tu podziwiać żółwie morskie czy rekiny a góra rafy znajduje się na 6 metrach głębokości. To idealne miejsce dla początkujących miłośników nurkowania, choć bardziej zaawansowani także znajdą tu coś dla siebie.

Niezwykle piękny, podwodny zakątek czeka także na Hawajach, a dokładniej w Kailua-Kona. Do tańca, przede wszystkim nocą, zapraszają „szybujące” manty, które niczym latarnie oświetlają czeluście podwodnego świata. Ten widok robi wrażenie, a nurkowanie w tej części globu na zawsze pozostaje w pamięci.

Cuda Norwegii i zawsze piękny, podwodny egipski świat

Norwegia również ciepło zaprasza początkujących nurków. Tutaj bowiem mogą spróbować swoich sił w nieco chłodniejszych wodach, a jednocześnie podziwiać zupełnie odmienne krajobrazy ukryte tuż pod powierzchnią fal. Oprócz tradycyjnych zanurzeń warto tutaj także zanurkować z kuszą, bowiem Norwegia jako jedno z niewielu państw pozwala na polowania w głębinach.

Wymieniając zakątki, które sprzyjają początkującym miłośnikom nurkowania oczywiście nie sposób pominąć Egiptu. Mnóstwo tu miejsc magicznych, a różnorodność fauny i flory robi wrażenie. Warto przede wszystkim odwiedzić Park Narodowy Ras Muhammad, gdzie można się także szybko nauczyć nurkowania. Jeśli chcesz ponurkować w Egipcie – sprawdź oferty do Egiptu na www.Egipt.info.pl

Czas na nurkowanie!

Podwodny świat to niesamowity raj, pełen niespodzianek i wielobarwnych stworzeń. Bardzo szybko można zakochać się w nurkowaniu, zwłaszcza, iż istnieje wiele miejsc, które zachwycają swym pięknem a zarazem idealnie nadają się do tego, by zaczynać swoją przygodę z eksploracją podwodnego świata. Niezależnie od tego jednak czy wakacje spędzi się w Norwegii, na Islandii czy na Malediwach dzięki zwiedzaniu głębin będą jeszcze bardziej interesujące i wielowymiarowe. Warto dać się ponieść przygodzie i zobaczyć więcej, zarówno na powierzchni jak i pod powierzchnią wody.

Podobne posty

Leave a Comment