Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Madrycie

Wczasy w Hiszpanii to bardzo popularny kierunek wakacyjnych podróży wśród polskich turystów. Chętnie wybieranym miejscem do wypoczynku jest Madryt. Stolica, a jednocześnie największe miasto Hiszpanii to idealne miejsce dla rodzin, ponieważ jest tam wiele atrakcji dla dzieci.

Latanie samolotem to wygodny i szybki sposób na podróżowanie po Europie. Co więcej, tanie loty do Madrytu dostępne są z różnych lokacji na terenie całej Polski, między innymi z lotniska w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie.

Kolejka Teleferico w Madrycie

Przejażdżka kolejką linową Teleférico de Madrid to świetne rozpoczęcie zwiedzania stolicy Hiszpanii. Wycieczka rozpoczyna się w Parku Zachodnim, czyli Parque del Oeste, a kończy w parku Casa De Campo. Relaksując się w wagoniku kolejki, można podziwiać przepiękne widoki na takie miejsca w Madrycie jak: monumentalny Pałac Królewski (jeden z największych w zachodniej Europie) czy najbardziej zieloną część miasta nad rzeką Manzanares, a dokładniej jej zachodnim brzegu.

Wesołe miasteczko dla dzieci Parque de Atracciones

Parque de Atracciones znajduje się w madryckim parku Casa de Campo. Jest to miejsce, którego nie można przegapić, odwiedzając stolicę Hiszpanii, w szczególności, gdy spędza się tam rodzinne wakacje z dziećmi. Wesołe miasteczko oferuje swoim gościom niezliczone atrakcje w postaci: rollercoasterów, kolejek górskich, karuzel, zjeżdżalni dopasowanych do różnych przedziałów wiekowych, dlatego coś dla siebie znajdą zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci.

Całoroczny park śnieżny Madrid Snow Zone

Madrid Snow Zone to jedyny kryty park śnieżny w Hiszpanii czynny przez cały rok. Znajduje się w Centrum Handlowym Madrid Xanadú, w Arroyomolinos, na południowy zachód od Madrytu. Obiekt oferuje ogrom atrakcji, głównie dla dzieci. Najmłodsi mogą tam nauczyć się jazdy na snowboardzie lub na nartach bądź spróbować tobogganingu, czyli szalonego zjazdu ze stoku na gumowych oponach. To idealne miejsce na białe szaleństwo nawet w środku lata, ponieważ park śnieżny otwarty jest 365 dni w roku.

Park rozrywki dla dzieci Parque Warner

Parque Warner to ogromny park rozrywki dla całej rodziny. Tematyka parku nawiązuje do najbardziej znanych i popularnych kreskówek wytwórni Warner Bros, głównie bohaterów „Zwariowanych Melodii”, jak Struś Pędziwiatr, Tom i Jerry, Tweety i Sylwester czy Diabeł Tasmański. Na gości parku czekają liczne karuzele, kolejki oraz rollercoastery. W tematycznym parku rozrywki każde dziecko znajdzie coś dla siebie i spędzi wiele godzin na wyśmienitej zabawie.

Faunia de Madrid

Faunia to połączenie zoo, parku przyrody i ogrodu botanicznego. Park podzielony jest na kilka ekosystemów, np. afrykańskie lasy, dżunglę, gdzie można zobaczyć różne gatunki zwierząt. To świetne miejsce dla małych przyrodników. W ramach zwiedzania można obejrzeć wyjątkowy pokaz lwów morskich czy drapieżnych ptaków. Dzieci mogą nakarmić pieski preriowe oraz przejechać się na kucyku. Na najmłodszych czekają również liczne zajęcia edukacyjne.

Podobne posty

Leave a Comment