Chiny – wyprawa do kraju nazywanego Perłą Orientu.

Chiny są obecnie najludniejszym państwem świata, a także trzecim pod względem powierzchni. 56 grup etnicznych, z których każda posiada własną kulturę, a nierzadko i odrębny dialekt. Większa część kraju pokryta jest wyżynami i górami, które tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Niziny stanowią jedynie 10% ich powierzchni. Na terenie Chin znajduje się 50 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Szanghaj – miasto o wielu twarzach i tysiącu atrakcji turystycznych


Szanghaj jest jednym z najpiękniejszych miast w Chinach. Na przestrzeni lat zyskał wiele przydomków. Przez podróżujących nazywany był ,,perłą orientu’’, ,,Paryżem Wschodu”, a ze względu na rozwój przestępczości oraz prostytucji w latach 30. I 40. ,,azjatycką prostytutką’’. Rozwój tego wyjątkowego miasta przypada na okres panowania dynastii Song. To właśnie za jej sprawą Szanghaj stał się znaczącym portem morskim. Dziś, jest jednym z dwóch największych i najbardziej wpływowych portów morskich na świecie. Długa tradycja, a także słabość do owoców morza sprawiła, iż na terenie miasta funkcjonuje jeden z najsłynniejszych targów rybnych na naszym globie. To tutaj odbywają się słynne giełdy tuńczyka. W wolnym tłumaczeniu nazwa miasta oznacza ,,na morzu’’. Nic zatem dziwnego, iż jego rozwój uzależniony jest od stanu morza.


Jedną z głównych atrakcji miasta jest usytuowana po prawej stronie rzeki Huangapu promenada. Równie atrakcyjny jest Plac Ludowy, a także Świątynia Longhua. Świątynia ta jest najstarszym obiektem znajdującym się w mieście. Jej imponujące rozmiary, a także wystrój każdego dnia przyciągają setki turystów. Turyści spragnieni wypoczynku odnajdą go kierując się w stronę sławnego ogrodu Yuyan. Szanghaj mieści wiele interesujących miejsc. Wyjątkowa na skalę światową jest Świątynia Nefrytowego Buddy, w której obecnie przebywa około 70 mnichów. Ciekawostką jest, iż na terenie miasta wzniesiono majestatyczną świątynię katolicką. Katedra Xujiahui pod wezwaniem Ignacego Loyoli jest w stanie pomieścić około 2500 wiernych.


Klasztor Szaolin – najbardziej znany klasztor na świecie


Klasztor Szaolin został wzniesiony w 495 roku w prowincji Henan. To on budzi nasze skojarzenia z chińskimi sztukami walki. Miejsce to zostało spopularyzowane i na stałe zapisało się na kartach popkultury dzięki hollywoodzkim produkcjom opowiadających o kulturze Wschodu. Obecnie jest jednym z 50 obiektów, które zostały wpisane na światową listę UNESCO. Jego budowę umożliwił rozkaz cesarza Xiaowena. Ciekawa jest historia samego klasztoru. Od początków jego powstania mnisi tworzyli zbrojne oddziały milicji, których zadaniem była służba cesarstwu. Od tego czasu spod ich skrzydeł wydostało się wielu znanych wojowników. Do dzisiaj klasztor kojarzy się z wojownikami, którzy sztuki walki opanowali niemal do perfekcji. Dzisiejszy klasztor wraz z upływem czasu musiał podporządkować się zmianom. Dziś w dużej mierze nastawiony jest na przyjmowanie turystów. Na jego terenie odbywają się specjalne pokazy, które choć w niewielki sposób mają przybliżyć, czemu hołduje klasztor.


Każdy turysta, który pragnie odwiedzić to miejsce, musi przejść przez Górskie Wrota, wewnątrz których usytuowany jest posąg Buddy. Kolejną atrakcją jest Dom Niebiańskich Królów, a także Dom Chiupu. Chiny, atrakcje turystyczne skrywane przez ten kraj zachwycą każdego turystę. Z tego względu jeszcze dzisiaj warto zakupić jedną z wycieczek oferowanych przez biuro podróży Logos Tour. Program takiej wycieczki można znaleźć na stronie https://logostour.pl/kraje/chiny.


Góry Żółte – pamiątka po erze mezozoicznej, która zachwyci każdego miłośnika gór


Góry Żółte rozsiane są we wschodniej części kraju. Góry te są często tematem w malarstwie, literaturze, a także fotografii chińskiej. Podobnie jak klasztor Szaolin, zostały wpisane na listę UNESCO. Słyną z widowiskowych mórz mgieł tworzących się pośród szczytów. Wilgotny klimat występujący na tym terenie sprzyja uprawie herbaty. Z tego względu góry te nazwano ,,jednymi z najważniejszych chińskich gór porośniętych herbatą’’. Pasmo to jest o tyle ciekawe, iż występują w nim wyjątkowe efekty świetlne nazywane ,,światłem Buddy’’, a także liczne gorące źródła. Bogate w węglany pomaga w zapobieganiu chorobom skóry, stawów, a także nerwów.


Osoby, które pragną przeżyć niezapomnianą przygodę, powinny udać się do Chin. Kultura Wschodu od zawsze budziła duże zainteresowanie. W Europie prawdziwe ,,boom’’ na ten region przypada na XIX wiek. To wtedy znani pisarze, a także kompozytorzy tworzyli dzieła stylizowane na kulturę Chin. Ogromny obszar zajęty przez ten kraj daje poczucie wolności. Logos Tour specjalizuje się w tworzeniu zagranicznych wycieczek dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Duży wybór wycieczek fakultatywnych sprawia, iż w Chinach nie można się nudzić. Warsztaty tradycyjnego malarstwa, śpiewu, a nawet gry na tradycyjnych chińskich instrumentach pozwalają zatopić się w tej kulturze. Smakosze zagranicznej kuchni z pewnością wyniosą z tego kraju niejedną inspirację.

Podobne posty

Leave a Comment