Ryzykowne inwestycje krótkoterminowe czy zakup nieruchomości?

Na rynku inwestycji pojawia się coraz więcej możliwości wyboru formy, czasu i wysokości ponoszonego ryzyka. W dalszym ciągu największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje krótkoterminowe o niskim poziomie ryzyka, dostępne w postaci lokat bankowych czy obligacji skarbowych. Ta forma inwestycji zazwyczaj nie daje większego zysku niż 2% w skali roku, a w zderzeniu z inflacją może się okazać nieopłacalna. Bardziej wytrawni inwestorzy przeznaczają swoje oszczędności na ryzykowniejsze, choć dające możliwość większego zarobku fundusze inwestycyjne, akcje giełdowe, waluty czy kryptowaluty.  Niestety takie formy inwestycji nie dają pewności zarobku, ich wysokość zależna jest m.in. od aktualnej sytuacji gospodarczo-politycznej, co przekłada się na cenę akcji.

Inwestycje w nieruchomości gwarantem wysokiego zysku przy minimalnym ryzyku.

Ceny nieruchomości na przestrzeni ostatnich lat ciągle rosną. O ile nie jest to wzrost liniowy to jednak globalnie mieszkania są coraz droższe. Podobnie w przypadku gruntów rolnych i działek budowlanych czy siedliskowych. Nadal jest to doskonały moment aby nabyć nieruchomość w celu inwestycyjnym, licząc na spory zwrot z inwestycji. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie banków aby dokonać najkorzystniejszego wyboru. Odkąd banki przestały udzielać kredytów we frankach szwajcarskich ryzyko związane ze wzrostem kursu tej waluty przestało spędzać sen z powiek kredytobiorców. Po wprowadzeniu rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego banki nie udzielają już kredytów na 100% wartości nieruchomości. Jednak wiele z nich stosuje dodatkowe ubezpieczenie wkładu własnego, oczekując od kredytobiorcy jedynie 10% wpłaty wartości nieruchomości. Oczywiście dla osób nieposiadających oszczędności te 10% także stanowi spore wyzwanie, dlatego wówczas warto zaciągnąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń na Getmoney. Taka dodatkowa gotówka może również zaspokoić potrzeby związane z wykończeniem czy remontem zakupionego mieszkania.

Stabilność finansowa na emeryturze.

Zakup mieszkania na kredyt jest doskonałą możliwością zabezpieczenia przyszłości finansowej, szczególnie mając na uwadze niepewną wysokość emerytury. Zaciągając kredyt mieszkaniowy na czas aktywności zawodowej sprawiamy, że wysokość raty spłacana jest z kwoty ewentualnego wynajmu. Natomiast po osiągnięciu wieku emerytalnego mamy do dyspozycji całą wartość spłaconego mieszkania, z możliwością wykorzystania pełnej kwoty z wynajmu lub sprzedaży nieruchomości.

Podobne posty

Leave a Comment