Opublikowano: 08/21/19

Fotel biurowy ‒ na co zwrócić uwagę?

Wybór fotela biurowego, który będzie wygodny, odporny na uszkodzenia i upływ czasu, a do tego przystępny cenowo nie należy do najłatwiejszych zadań. Na jakie kwestie w szczególności warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Komfortowe fotele biurowe

Jak meble do biura to oczywiście biurowe fotele obrotowe. Do wyboru mamy wiele modeli w szerokim przedziale cenowym, fotele klasyczne i nowoczesne w wielu kolorach. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby krzesło było naprawdę wygodne i ergonomiczne powinniśmy dokładnie sprawdzić jego parametry.

1. Oparcie krzesła biurowego

Wyprofilowane, dostosowuje się do kształtu kręgosłupa oparcie to istotny parametr fotela biurowego. Fotel z nieergonomicznym oparciem może powodować bóle kręgosłupa i pleców, a co za tym idzie, zmniejszyć wydajność pracy.

Istotne też, aby fotel biurowy był wyposażony w regulowane kąt nachylenia, wysokość i głębokość oparcia ‒ możliwość regulacji sprawi, że każdy pracownik będzie mógł dostosować fotel do indywidualnych potrzeb

2. Siedzisko

W przypadku foteli i krzeseł biurowych niezmiernie ważne jest wygodne siedzisko. Siedzisko powinno być wyprofilowane, mieć zaokrąglone brzegi i delikatnie opadać w dół. Warto tutaj podkreślić, że fotele biurowe muszą być wyposażone w funkcję regulacji wysokości siedziska.

3. Podłokietniki

Praca przy biurku obciąża ramiona, przedramiona i nadgarstki, właśnie dlatego fotel biurowy powinien być wyposażony w wygodnie, najlepiej regulowane podłokietniki.   Podłokietniki są dobrym oparciem i zwiększają komfort pracy. Podłokietniki powinny znajdować się około 20 cm nad siedziskiem.

 4. Typ materiału

Obicie foteli biurowych musi być trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu w czystości. Co więcej, powinno przepuszczać powietrze i zapewnić jego odpowiednią cyrkulację. Do wyboru mamy  fotele biurowe skórzane, fotele z tkaniny obiciowej, z eko-skóry, a także z bardzo popularnej siatki mesh.

5. Fotel biurowy ‒ kółka czy płozy?

Zakupić możemy fotele biurowe na kółkach lub płozach. Fotel obrotowy wyposażony w porządne kółka zapewnia możliwość wykonywania nieskrępowanych ruchów. Krzesło na płozach w większym stopniu ogranicza ruchy, jest jednak bardziej stabilne. 

 6. Design

Krzesła i fotele biurowe mogą mieć różny design ‒ dostępne są modele na płozach i kółkach, klasyczne i nowoczesne, zakupić możemy fotel czarny, biały, szary, czerwony,  żółty, niebieski, brązowy, nowoczesny, klasyczny, fotel gamingowy, czyli fotel gracza i wiele innych modeli. Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb.

Aranżacja biur i instytucji – Contino

Dobrze dobrane krzesło biurowe z pewnością wpłynie na komfort i wydajność pracy. Jeśli jednak wybór odpowiednich foteli biurowych budzi nasze wątpliwości, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców, na przykład z firmy Contino. Firma świadczy kompleksowe usługi, specjalizuje się w aranżacji wnętrz biurowych, doborze mebli oraz ich dostawie i montażu.

Fachowcy dobiorą dla Was nie tylko fotele biurowe, ale również  sofy, półki, szafy,  biurka, lady recepcyjne i wiele innych.

Powodzenia!

Podobne posty