Opublikowano: 11/14/18

O krótkich fryzurach kobiet. Najmodniejsze cięcia 2018 roku

O krótkich fryzurach kobiet, wbrew pozorom, można pisać długo. To już damski klasyk, choć przecież jeszcze 100 lat temu cięcie na „chłopczycę” było wyrazem buntu i wielką odwagą. Ale mamy XXI wiek i krótkie włosy są równie kobiece, co długie pukle. Jaką zatem wybrać krótką fryzurę na jesień/zimę 2018, by czuć się modnie?

1. Mega grzywka

To chyba najważniejszy trend tego sezonu. Bez względu na długość włosów. Grzywka musi opadać na oczy, być masywna i wycieniowana. To nawiązanie do mody z lat 70-tych ubiegłego wieku. Jeśli marzysz o takiej grzywce koniecznie poszukaj dobrego fryzjera, bo jej stworzenie to niezła sztuka i trzeba pary sprawnych rąk, które wiedzą jak posługiwać się nożyczkami.

2. Bardzo krótko

Coś dla zwolenniczek naprawdę krótkiego cięcia – takie fryzury są nadal w modzie. Jednak warunkiem jest dłuższa grzywka. Nie tak jak w przypadku punktu pierwszego, ale grzywka też powinna zachodzić na oczy. Masz możliwość ułożenia wielu misternych fryzur. Tylko pamiętaj – krótkie włosy wymagają więcej staranności.

3. Fale naturalnie

Krótkie włosy wcale nie muszą być gładkie. Przy włosach do ucha lub ramion możesz sobie spokojnie zafundować fale. Pamiętaj jednak, że mają wyglądać naturalnie, być lekko roztrzepane. Taka fryzura dodaje kobiecości na każdej długości włosów.

4. Przedziałek na boku czy na środku?

W sezonie jesień zima 2018 r. przedziałek to must have. Na szczęście masz wybór, bo można go umiejscowić na środku, jak również z boku głowy, ale maksymalnie przesunięty. Jeśli masz wysokie czoło zdecyduj się przedziałek z prawej lub lewej strony z grzywką opadającą na twarz. Mając idealne rysy twarzy spokojnie możesz nosić przedziałek środku, wtedy zaczesz swoje krótkie gładko po obu stronach głowy.

Podobne posty