Gdzie wybrać się na zakupy w niedzielę niehandlową

Niedziele niehandlowe stały się faktem. Od kilku miesięcy w te dni nie możemy zrobić zakupów. Zazwyczaj jesteśmy do tego przygotowani i nie ma z tym problemu, w domu jest co potrzebne, więc kłopot z głowy. Ale co jeśli zaspaliśmy z sobotnimi zakupami i budzimy się rano z nieprzyjemnym uczuciem, że oprócz światła w lodówce nie ma nic albo (o zgrozo!) skończył się papier toaletowy. Gdzie kupimy produkty pierwszej potrzeby w niehandlowe niedziele?

Stacje benzynowe, dworce, sklepy

Z zakazu handlu zostały wyjęte sklepy na dworcach kolejowych oraz lotniskach, stanowiących część stacji benzynowych. To właśnie do nich możemy się udać w wypadku, gdy potrzebujemy produktów spożywczych. Ale co jeśli w naszej okolicy nie ma dworca, lotniska ani nawet stacji benzynowej? To nie koniec listy sklepów, gdzie można zrobić zakupy. Można wpaść po chleb lub inne potrzebne do sklepów, które oferują usługi pocztowe. Placówki takie nie są objęte zakazem handlu. Dotyczy to również niewielkich sklepów, gdzie obsługuje sam właściciel. Na pewno w naszym pobliżu znajdzie się jedno z takich miejsc.

Zakupy w internecie

Co prawda gdy niedziela nie będzie handlowa nie udamy się do żadnej galerii handlowej i innego wielkopowierzchniowego sklepu, ale nie martwmy się. Również z tej sytuacji jest wyjście, a na dodatek nie wiąże się ono nawet z… wyjście z domu. W taką niedzielę spokojnie możemy zrobić w dowolnym sklepie internetowym. Oczywiście towar nie zostanie dostarczony tego samego dnia, ale odpowiednio później. Jednak spokojnie możemy nabyć w ten sposób drobne rzeczy, jak i ubranie, obuwie, sprzęt RTV czy AGD, a nawet meble.

Podobne posty

Leave a Comment