O kremie antycellulitowym i sposobach na cellulit

Cellulit, czyli inaczej zwana pomarańczowa skórka, jest problemem z jakim zmaga się większość kobiet. Wbrew powszechnej błędnej opinii, cellulit nie jest wynikiem nadprogramowych kilogramów, ale defektem genetycznym. Bardzo szczupłe kobiety, także narzekają na pomarańczową skórkę. Czy jest możliwość skutecznego, nieinwazyjnego usunięcie cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu?

Nie bez przyczyny, jedna z polskich komedii nosi taki tytuł. Sposobów na usunięcie tej nieatrakcyjnej zmiany jest wiele. Pierwszym i chyba najpopularniejszym z nich są różnego rodzaju kremy. Mają one za zadanie ujędrnić, napiąć i wyszczuplić skórę. Stosowane na newralgicznych miejscach, mają (jak obiecuje producent) zmniejszyć obwód ciała nawet o parę centymetrów. Większość z tych kremów zawiera w swoim składzie pewien skuteczny składnik aktywny – kofeinę. To ona pozwala na dokładny drenaż powłok skóry, ma działanie odchudzające i poprawiające ukrwienie skóry. Aby kremy na cellulit były skuteczne należy je stosować regularnie przez dłuższy czas – tylko systematyczność jest w stanie odwdzięczyć się skutecznością. Jednym ze skutecznych i tanich, domowych sposobów na pozbycie się cellulitu lub zmniejszenie jego widoczności jest stosowanie domowego pillingu z sypanej kawy. Jest to nie tylko ekonomiczna, ale i sprawdzona metoda na poprawę wyglądu ud, brzucha i pośladków.

Oczywiście wpływ na wygląd skóry ma także prawidłowa dieta i dobre nawodnienie organizmu. Ćwiczenia i aktywność ruchowa w połączeniu z kuracją specjalnym kremem i regularnymi pillingami sprawią, ze cellulit będzie bardzo mało widoczny lub… zniknie!

Podobne posty

Leave a Comment